Solskjaer var igår utsett klubbens permanenta manager och Pogba har prisade norska för hans omedelbar effekt på Old Trafford. LIVE på talkSPORT talkSPORT är ditt hem levande fotboll! Här är vad som kommer upp på talkSPORT och talkSPORT 2 …

West Brom vs Birmingham (fredag, 08:00) – talkSPORT 2 Brighton vs Southampton (lördag, 03:00) – talkSPORT två West Ham mot Everton (lördag, 05:30) – talkSPORT Middlesbrough vs Norwich (lördag, 05:30) – talkSPORT 2 Portsmouth vs Sunderland (söndag, 14:30) – talkSPORT 2 ”jag har en bra relation med honom, han har en bra relation med spelarna,” sade han till Sky. ”När en spelare är glad, han vill hålla vara lycklig. Solskjaer förtjänar det.

Han känner klubben, han vet allt om klubben. ”Han är en riktigt glad tränare som gav självförtroende tillbaka till spelarna. ”Detta gav oss friheten att spela och njuta av fotboll igen eftersom kanske vi förlorade det med de resultat som vi hade tidigare.”
Unai Emery tror Denis Suarez är redo att starta sin första tävlingsmatch för Arsenal.

Barcelona mittfältaren är ännu att göra sin fulla Gunners debut trots att gå på lån i januari – och har varit begränsad till bara sex utseenden. 1 Denis Suarez söker fler förstalaget möjligheter från Unai Emery Suarez var inblandad i klubbens varmt väder träningsläger i Dubai och startade i tisdagens vänliga seger över Förenade Arabemiraten klubb Al Nasr. Han kunde har från början när Arsenal värd Newcastle på måndag.

Gunners boss Emery sa: ”Jag tror att han är okej för start i den första 11 eller för att ge oss denna påverkan efter. ”Men jag tror nu vårt fokus är kollektivt starkt fokuserad på att hjälpa på 90 minuter, eller 50 minuter, eller en minut. Vi kommer att behöva varje spelare under de kommande matcherna. LIVE på talkSPORT talkSPORT är ditt hem levande fotboll!

Här är vad som kommer upp på talkSPORT och talkSPORT 2 … West Brom vs Birmingham (fredag, 08:00) – talkSPORT 2 Brighton vs Southampton (lördag, 03:00) – talkSPORT två West Ham mot Everton (lördag, 05:30) – talkSPORT Middlesbrough vs Norwich (lördag, 05:30) – talkSPORT 2 Portsmouth vs Sunderland (söndag, 14:30) – talkSPORT 2 ”jag tror att det är normalt [att han har tagit tid att lösa].

Men nu har vi en hel del spelare redo och med ett stort mentalitet och en stor prestation för att spela och hjälpa oss. ”För mig, som att vi kan bli starkare, mer konkurrenskraftiga för att ta stora föreställningar. Med Denis, eller med en annan.”SENASTE FOOTBALL NEWS LIV-ley STUFF Jake Livermore nät tagit som West Brom kanten förbi Birmingham 3-2 INTE leka Claude Makelele gång lovade att sätta Barcelona legend på sjukhus live på talkSPORT 2 West Brom vs Birmingham : Live stream kommentarer och bekräftade lag live på TS2 Portsmouth vs Sunderland: Checkatrade Trophy final för att krossa publikrekord mycket vänlig man United att betala Molde £ 1m efter Ole Gunnar Solskjaer utnämning ny era Fotbollförbundet meddelar Mark Billingham som ny vd vidta åtgärder Premier League chefer beredd att ta lag av planen i fall av rasism ‘han har gjort HANS BIT’ Tidigare Skottland chef säger att han skulle ge Adam Johnson en ‘andra chans’ Live på talkSPORT West Ham vs Everton: Exklusiv kommentar, kick-off tid och laget nyheter Blow Celtic stjärna Tierney en skada tvivel för Rangers spel Rapporter har föreslagit Emery har farhågor över Suarez förmåga att klara av de fysiska krav o f engelsk fotboll’.

Hans händelselös lånpass också lett till påståenden har han misslyckats med att göra något väsen av Emery i utbildning. Men en utjämnade Spanien International slår tillbaka på sina kritiker genom att twittra en video på ett mål han gjorde i ett träningspass med bildtexten: ”Att arbeta hårt, lära och förbättra. PD: dont (sic) prata om min träning om du har ingen aning ”.

Roman Reigns är den obestridliga omklädningsrummet ledare i WWE och om Conor McGregor eller någon annan vill komma ombord, de får bättre Big Dog godkännande. McGregor gick ifrån MMA och UFC denna vecka och har gått i pension vid 30 års ålder 2 Conor McGregor har gått i pension från MMA för andra gången Medan många fans är skeptiska över ärlighet detta tillkännagivande, fortfarande fick det en hel del människor talar vad Notorious’ nästa drag kommer att bli.

http://1xbet.footballresultstoday.org/1xbet-svenska/ Vilket var förmodligen avsikten. Visas på ESPN Deportes att främja sin WrestleMania 35 uppgörelse med Drew McIntyre, Reigns vägde in på var McGregor skulle passa i WWE. ”Vi fick den bästa platsen på 205 Live. Han är en cruiser, utan tvekan, och vi kommer att låta honom gå in där och vända med alla dessa killar ”, säger Reigns. 2 Roman Reigns och Drew McIntyre är inställd för WM35 Ouch.

Med all respekt till 205 Live, det är nog under ens NXT när det gäller varumärken och för någon med stjärnan kraften i McGregor, det är verkligen en lekfull gräva. Naturligtvis är McGregor 5-fot-9 och typiskt konkurrerar på cirka 155lbs. I WWE, där Braun Strowman är sex fot-9 och norr om 350lbs, det är ganska stor skillnad.

Med detta sagt, Floyd Mayweather dök upp i WWE till stora framgångar nästan ett decennium sedan, vad är att säga McGregor kunde inte få en seriös avlöningsdag?
Rangers assistent Gary McAllister missar söndagens derby med titeln rivaler Celtic efter ett slag i ansiktet förra helgen. Den tidigare Liverpool mittfältaren behövde sjukhusvård till följd av misshandel vid 04:00 i Leeds på söndagsmorgonen.

1 Gary McAllister kommer att missas på sidlinjen på Celtic Park på söndag En 32-årig man hade gripits i samband med brottet innan det släpps under utredning. Rangers boss Steven Gerrard sa: ”Det är synd, att han inte kommer att vara med oss ​​i helgen. ”Jag fattade beslutet av Gary händer.

Det är synd det som hände. ”Han återhämtar sig bra, men jag tror att det är bättre att han vilar och återhämtar sig och får själv 100 procent rätt, och vi får Gary McAllister tillbaka när han kan vara den verkliga Gary McAllister. LIVE på talkSPORT talkSPORT är ditt hem levande fotboll! Här är vad som kommer upp på talkSPORT och talkSPORT 2 …

West Brom vs Birmingham (fredag, 08:00) – talkSPORT 2 Brighton vs Southampton (lördag, 03:00) – talkSPORT två West Ham mot Everton (lördag, 05:30) – talkSPORT Middlesbrough vs Norwich (lördag, 05:30) – talkSPORT 2 Portsmouth vs Sunderland (söndag, 14:30) – talkSPORT 2 ”Men det är synd, jag önskar att han skulle vara med oss.” en Rangers vinst skulle överbrygga klyftan på ledare Celtic till sju poäng med så många spel att gå. Jeremy Toljan, utlånad till Celtic från Borussia Dortmund, tror hans sida behöver inte vinna spelet. SENASTE FOOTBALL NEWS GOSSIP Man United drag för Juventus ess, Arsenal att landa wonderkid, plus Spurs uppdatering LIV-ley STUFF Jake Livermore nät tagit som West Brom kanten förbi Birmingham 3-2 INTE leka Claude Makelele gång lovade att sätta Barcelona legend på sjukhus Live på talkSPORT 2 West Brom vs Birmingham: Live stream kommentarer och bekräftade lag lever på TS2 Portsmouth vs Sunderland: Checkatrade Trophy final för att krossa publikrekord mycket vänlig man United att betala Molde £ 1m efter Ole Gunnar Solskjaer utnämning ny era Fotbollförbundet meddelar Mark Billingham som ny vd vidta åtgärder Premier League chefer beredda att ta lag utanför planen i fall av rasism ‘han har gjort HANS BIT’ Tidigare Skottland chef säger att han skulle ge Adam Johnson en ‘andra chans’ Live på talkSPORT West Ham vs Everton: Exklusiv kommentar , kick-off tid och laget nyheter Han sade: ”förhoppningsvis kan vi vinna detta spel, oavsett om jag startar eller inte, och förhoppningsvis utöka vår ledning på överst i tabellen till 13 poäng.